Rekuperatory dachowe to urządzenia, które z dnia na dzień zyskują coraz większą rzeszę sympatyków. W czym tkwi ich siła, gdzie są stosowane i jak się montuje. Rekuperatory dachowe, a więc współczesne wymienniki ciepła montowane są w budynkach użyteczności publicznej, w których, na co dzień przebywa wiele setek, a nawet i tysięcy ludzi.
Ich zadaniem jest dbanie o to, aby powietrze dostarczane do tego typu budynków było czyste, świeże, a co najważniejsze nie pochłaniało zbyt wiele energii. Czy to jest możliwe?
Rekuperatory dachowe, to urządzenia, których misją jest odzyskiwanie ciepła, które wyprowadzane jest na zewnątrz budynku. Energia przez nieodzyskana następnie jest ogrzewana do odpowiedniej temperatury i wykorzystana do ogrzania pomieszczenia.
Taka procedura sprawia, że możliwość zaoszczędzenia na ogrzaniu powierzchni wynosi nawet 80 %. Reasumując, rekuperatory dachowe, to urządzenia nie tylko ekologiczne, ale również i ekonomiczne, a do tego jeszcze proste i łatwe w montażu i obsłudze.
Rekuperatory dachowe to rekuperatory bezkanałowe. A to oznacza, że aby je zainstalować wystarczą tylko dwa czynniki, a mianowicie duży otwór w dachu i możliwość podłączenia urządzenia do źródła energii elektrycznej. Rekuperatory posiadają specjalnie zaprogramowany i wbudowany czujnik zawartości dymu, który na bieżąco śledzi jego zawartość w powietrzu, a w przypadku niebezpieczeństwa wyłącza cały system i alarmuje o niebezpieczeństwie.
Rekuperatory dachowe, to urządzenia energooszczędne, proste w obsłudze i montażu. Urządzenia, które spełniają wszystkie warunki bezpieczeństwa, a swoimi możliwościami odpowiadają nowoczesnym systemom wentylacyjnym. Nic wiec dziwnego, że są one, co raz częściej wykorzystywane i cieszą się coraz większym zainteresowaniem i powodzeniem w branży przemysłowej.